O mnie

Tytułem wstępu,

działam kreatywnie od szestnastego roku życia, a moja działalność za niecały rok będzie pełnoletnia. Przez lata poświęciłem się eventom terenowym jako scenopisarz, scenograf, ale także logistyk, planista i aktor.
Współpracowałem oraz kontynuuję współpracę z wieloma firmami uznanymi w branży eventowej np.:

 • Wioska Fantasy; Kuńkowce k. Przemyśla (eventy firmowe, dla dzieci, wieczory kawalerskie, usługi scenograficzne, wiele innych; lata 2013-2017)
 • Orkon; Jura Krakowsko-Częstochowska (lata 2004 – 2020, jako scenarzysta i logistyk; 2004 – 2020)
 • Agencja 5 Żywiołów; zamek Olsztyn (eventy firmowe; 2016)

Przez lata współtworzyłem także wiele innych mniejszych i większych imprez, pracując przy eventach dla tysięcy osób, we współpracy z dziesiątkami. Szacuję, że na grach terenowych mego pomysłu bawiło się kilka tysięcy dzieci, setki zapaleńców, ale także firmy czy panowie młodzi i panny młode na swych ostatnich wieczorach przed ślubem.

Mam także doświadczenia we współpracy z zagranicznymi twórcami:

 • Fairweather Manor; zamek Moszna (Dania- obsługa eventów jako aktor)
 • Drachenfest/ Wyverncrafts; Diemelstadt (Niemcy, współpraca scenograficzna i kostiumowa)

Praca nad tzn larpami (Live Action Role Play) wymaga zaangażowania także umiejętności kostiumograficznych, przez lata nauczyła mnie poczucia estetyki, modelingu, projektowania postaci i ich wyglądu. Jest to nieustanna praca z inspiracjami i kulturą remixu oraz popkulturowymi dziełami (Gra o Tron, Wiedźmin, klimaty postapokaliptyczne, cyberpunk etc.).

Jednak eventy nie były moim jedynym obszarem działania. Muzyką zajmuję się od 10 roku życia, a jako nastolatek zacząłem grać w zespołach, przez długi czas próbując się w różnych stylach. Grałem metal, folk, country rock&rolla, teraz realizuję się w muzyce akustycznej i rapie (polecam h16c, zrealizowane w półtora dnia 😉 )

Jestem multiinstrumentalistą i gram m.in. na poniższych instrumentach:

 •  gitara akustyczna,
 • lutnia romantyczna,
 • banjo bluegrassowe,
 • gitara basowa,
 • instrumenty perkusyjne.
 • inne…

Przy nauce pomaga mi znajomość teorii muzyki oraz motywacja do gry. Będąc muzykiem, nauka produkcji muzycznej jest dla mnie niezwykle szybka i intuicyjna. Swą wiedzę zgłębiam także teoretycznie, szukając rozwiązań teoretycznych w literaturze i internecie oraz przekuwam tę wiedzę w praktykę.

W roku 2017 korzystając z poszczególnych doświadczeń jakie dała im: organizacja eventów, umiejętności aktorskie, ale też pomysłowość i motywacja do tworzenia; rozpocząłem własną działalność sceniczną. Choć zaczynałem sam, zaprosiłem do współpracy wiele osób, by rozwinąć projekt „Niesamowitych Komediantów”.

Działam jako impresario przy: organizacji koncertów, kontakcie z mediami, współpracy z realizatorami, ale także planuję i piszę skecze czy pracuję nad wizerunkiem.
Niestety z powodu sytuacji pandemicznej wraz z Trupą Aktorsko-Muzyczno-Filozoficzno-Birbancką byliśmy zmuszeni przenieść działalność do internetu i na social media. Tak też spędziłem ostatnie kilka miesięcy, ucząc się produkcji muzycznej i filmowej od fazy zaplanowania, aż do montażu oraz publikacji w social media.

Wyniki mogą Państwo obejrzeć w zakładce „Działalność artystyczno- produkcyjna”.

Mam także doświadczenie jako konferansjer, mając doświadczenia w prowadzeniu imprez dla Izby Regionalnej Czechowic-Dziedzic.

Działam kreatywnie od kilkunastu lat i popełniłem każdy możliwy rodzaj błędu podczas swych projektów. Ale bardzo szybko się uczę, lub jak mówi poeta: „każdy popełnia błędy, nie każdy naprawia…”