O mnie

Działalność eventowa

Działam kreatywnie od szesnastego roku życia, przez niemalże dwie dekady. Przez lata poświęciłem się eventom terenowym jako przede wszystkim jako scenopisarz i scenograf, ale także logistyk, planista i aktor.
Współpracowałem oraz kontynuuję współpracę z wieloma firmami z Polski i zagranicy:

– 5 Żywiołów; pałac Moszna (Witcher School 2021-2022; eventy firmowe)
– Limes Mundi; Imiołki k. Gniezna (pomoc techniczna 2022)
– Wioska Fantasy; Kuńkowce k. Przemyśla (eventy firmowe/ dla dzieci/ wieczory kawalerskie/ usługi scenograficzne/ wiele innych; lata 2013-2017)
– Orkon; Jura Krakowsko-Częstochowska (jako scenarzysta i logistyk; 2009-2015)
– Steam and Sword; Zamek Grodziec (scenarzysta 2011-2013)
and other.
– Dziobak Larp Studios/ Dania; Pałac Moszna (Fairweather Manor; 2018)
– Wyverncrafts; Diemelstadt Niemcy, (współpraca scenograficzna i kostiumowa przy konwencie Drachenfest 2016)

Przez lata współtworzyłem także wiele innych mniejszych i większych imprez, gier i konwentów, pracując przy eventach dla tysięcy osób, we współpracy z dziesiątkami. Szacuję, że na grach terenowych mego pomysłu bawiło się kilka tysięcy dzieci, setki zapaleńców, ale także firmy czy panowie i panny młode na swych ostatnich wieczorach przed ślubem.

Praca nad tzn larpami (Live Action Role Play) wymaga zaangażowania także umiejętności kostiumograficznych, przez lata nauczyła mnie poczucia estetyki, modelingu, projektowania postaci i ich wyglądu. Jest to nieustanna praca z inspiracjami i kulturą remixu oraz popkulturowymi dziełami (Gra o Tron, Wiedźmin, klimaty postapokaliptyczne, cyberpunk etc.).

Muzyka i teatr

Jednak eventy nie były moim jedynym obszarem działania. Muzyką zajmuję się od 10 roku życia, a jako nastolatek zacząłem grać w zespołach, przez długi czas próbując się w różnych stylach. Grałem metal, folk, country rock&rolla, teraz realizuję się w muzyce akustycznej jako One Man Band czy rapie.

Jestem multiinstrumentalistą i gram m.in. na poniższych instrumentach:

gitara akustyczna,
lutnia romantyczna,
banjo bluegrassowe,
gitara basowa,
instrumenty perkusyjne.
inne..
.
Przy nauce pomaga mi znajomość teorii muzyki oraz motywacja do gry. Będąc muzykiem, nauka produkcji muzycznej jest dla mnie niezwykle szybka i intuicyjna. Swą wiedzę zgłębiam także teoretycznie, szukając rozwiązań teoretycznych w literaturze i internecie oraz przekuwam tę wiedzę w praktykę.

W roku 2017 korzystając z poszczególnych doświadczeń jakie dała im: organizacja eventów, umiejętności aktorskie, ale też pomysłowość i motywacja do tworzenia; rozpocząłem własną działalność sceniczną. Choć zaczynałem sam, zaprosiłem do współpracy wiele osób, by rozwinąć projekt „Niesamowitych Komediantów”.

Działam jako impresario przy: organizacji koncertów, kontakcie z mediami, współpracy z realizatorami, ale także planuję i piszę skecze czy pracuję nad wizerunkiem.
Niestety z powodu sytuacji pandemicznej wraz z Trupą Aktorsko-Muzyczno-Filozoficzno-Birbancką byliśmy zmuszeni przenieść działalność do internetu i na social media. Kilka miesięcy spędziłem ucząc się produkcji muzycznej i filmowej od podstaw na każdej jej etapie, od fazy zaplanowania, aż do montażu oraz publikacji w social media.

Wyniki mogą Państwo obejrzeć w zakładce „Działalność artystyczno- produkcyjna”.

Mam także doświadczenie jako konferansjer, mając doświadczenia w prowadzeniu imprez dla Izby Regionalnej Czechowic-Dziedzic.

Działam kreatywnie od kilkunastu lat i popełniłem każdy możliwy rodzaj błędu podczas swych projektów. Ale bardzo szybko się uczę, lub jak mówi poeta: „każdy popełnia błędy, nie każdy naprawia…”